ӨЛКӨНҮ ТУРУКТУУ ӨНҮКТҮРҮҮГӨ БАГЫТТАЛГАН ДОЛБООРЛОРГО КОНКУРС ЖАРЫЯЛАЙТ!

Максаты: Кыргыз Республикасынын билим берүү жана илим министрлигинин, Кыргыз Республикасынын Президентинин 2023-жылдын 16-февралындагы “Өлкөнү туруктуу  өнүктүрүүгө илимдин салымын жогорулатуу боюнча чаралар жөнүндө” №26 Жарлыгын жана Кыргыз Республикасынын Министрлер Кабинетинин 2023-жылдын 3-мартындагы жыйналышынын №6 протоколунун 3-пунктун аткаруу.

Катышуучулар: Өлкөбүздүн бардык жарандары (жаштары чектелбейт).

Долбоордун негизги обьектиси: Жалал-Абад облусунун айыл аймактары, шаарлары.

Долбоордун багыттары: Жалал-Абад облусунун айыл аймактарынын, шаарларынын социалдык-экономикалык өнүгүшүнө орчундуу салым кошо ала турган, негизделген, маселелер.

Долбоор  жеке же  жарандардын тобу  аркылуу, конкреттүү айыл аймак, шаар үчүн даярдалып, анык бир маселени чечүүгө багыт- талууга тийиш (экономика, медицина, билим берүү, коммуникация, ндүрүш ж.б.). Ошондой эле, олбоор аркылуу сунушталган маселе экономикалык – техникалык – укуктук жактан негизделип  ишке шыруу жолдорун камтышы маанилүү.

Долбоорду тариздөө: Титулдук баракчада долбоордун аталышы; кийинки баракчада катышуучулар боюнча маалымат (ф.а., туулган жылы, жери, жашаган, иштеген жери, кызматы, байланыш үчүн телефондор); үчүнчү баракчада долбоордун темасы боюнча маселенин актуалдуулугу, чечүүнүн  жолдору, алынуучу натыйжалар көрсөтүлөт.

Конкурс Б.Осмонов атндагыЖалал-Абад мамлекеттик университети тарабынан каржыланат жана жалпы фонду 1 000 000 (бир млн.) сомду түзөт.

Конкурс ЖАМУнун профессордук-окутуучулук курамы, студенттер жана жалпы жарандар үчүн өзүнчө жүргүзүлөт жана каржылоого ийгиликтүү кабыл алынган долбоорлор үчүн төмөндөгүдөй таризде акчалай байге каралат.

ЖАМУнунстуденттериүчүн – 300 000 (үч жүз миң) сом;

ЖАМУнун  профессордук – профессордук — окутуучулук курамы үчүн – 300 000 (үч жүз миң) сом;

Жалпыжарандарүчүн – 400 000 (төрт жүз миң) сом.

Долбоорлор төмөнкү дарек боюнча кабыл алынатЖалал – АбадшаарыТүмөнбай Байзаков проспектиси 25, ЖАМУКонкурскаКошумча суроолор боюнча: Куваков С.Ж. +551191302        Алымкулов Б.Н. +996777111187

Бөлүшүү: