Бүтүрүү кечеси 2024-жыл.

2024-жылдын 14-июнунда Б.Осмонов атындагы Жалал-Абад мамалекеттик университетинин Майлуу-Суу колледжинде  бүтүрүү кечеси болуп өттүү.

«Электр менен камсыздоо» адистиги боюнча Э-1-21 бүтүрүүчү тайпасын жана куратору Урустамова Авазкан Матраимовна.

«Маалыматтарды иштеп чыгуунун автоматташтырылган системалары жана башкаруу»  адистиги боюнча  БАС-1-21 тайпасынын бүтүрүүчүлөрү жана куратору Энезарова Саанабү Токтоналыевна.

«Мунай жана газ кендерин иштеп чыгуу жана эксплуатциялоо» адистиги боюнча РНГ-1-21 тайпасы жана куратору Абдиев Асылбек Ташматович.

«Башталгыч класстарды окутуу» адистиги боюнча БКМ-1-21 тайпасынын ажарлуу,сулуу кыздарын жана куратору Усувалиева Гульбарчын Маматкасымовнаны.

Куттуктоо сөзү менен Б.Осмонов атындагы Жалал-Абад мамлекеттик университетинин Майлуу-Суу колледжинин директору Осунбековго Сайдымурат Сайтмаматович   бүтүрүүчүлөр кечесин ачып берди жана «Эң мыкты» студенттерге грамоталар берилди ошондой эле  алардын ата-энелерине колледждин администрациясы тарабынан ыраазычылык кат ыйгарылды.

БКМ-1-23 тайпасынын ажарлуу, сулуу кыздары кыргыз бийин бийлешти.

Бүтурүчүү тайпалардын кураторлору жана ата-энелери өздөрүнүн жылуу калоо тилектерин айтышты.

БАС-1-22  тайпасынын студентти Салахидинов Топчубек «Студенттик күндөрүм» ырын тартулады жана бийкеч кыздары өзбек бийин бийлешти.

Бүтүрүүчү тайпалардын балдар-кыздары вальс бийин бийлешти.

Бөлүшүү: